Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 

„Visuomet džiaukitės, be paliovos melskitės! Visokiomis aplinkybėmis dėkokite, nes to Dievas nori iš jūsų Kristuje Jėzuje.“ (1 Tes 5, 16–18)

Kviečia šeimų klubas „Džiaugsmadienis“ – erdvė vaikams ir jų tėvams

Šeimų klubo „DŽIAUGSMADIENIS“ idėja – tai daugelio mūsų puoselėta svajonė sukurti erdvę, skirtą visai šeimai.

Čia vyksta kūrybiniai, lavinamieji užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams, veikla mamoms, mankšta nėščiosioms bei mamoms su kūdikiais, įvairūs būreliai vaikams, seminarai bei konsultacijos tėvams ir ugdytojams.

Svarbiausia mums yra pati veikla, kai galime tyrinėti, žaisti, mokytis, dainuoti, diskutuoti, bendrauti, dalintis mintimis, džiaugtis, atrasti kažką naujo...

Chiaros Lubich žodžiais tariant: ugdymas padeda atskleisti žmoguje glūdinčius turtus... Ugdyti tai būti šalia vaiko ir suprasti kokius turtus ir nepaprastas galimybes jis savyje turi...... mokėti skaityti iš mūsų vaikų ateinančius ženklus...

Iki susitikimo mūsų klube Vilniuje :)

www.dziaugsmadienis.lt

 
Ar galime išmokti brolybės?

2013 09 06 – 08 dienomis Romos priemiestyje Castel Gandolfe vyko susitikimas. Ten buvo suvažiavę 650 žmonių iš 35 šalių, dirbančių įvairiausiose ugdymo srityse: pradedant šeimomis, mokytojais ir baigiant jaunimu ir net paaugliais. Buvo pristatyti įvairiausi projektai, veikiantys brolybės principu, įgalinantys kartu būti ir ugdytis labai skirtingų kultūrų ir įsitikinimų žmonėms, pvz. musulmonams ir krikščionims.

Savo įspūdžiais ir keletu ypač įstrigusių minčių grįžus iš tarptautinės konferencijos – laboratorijos pavadinimu „Learning fraternity“ dalinasi Giedrė, fokoliarų judėjimo Dievo savanorių atšakos atstovė.

Skaityti daugiau...
 
Maria Voce. Mokytis brolystės

Rugpjūčio pabaigoje netoli Romos esančiame Kastelgandolfe vyko tarptautinio katalikiško Fokoliarų judėjimo surengtas ugdymo ir švietimo srityje dirbančiųjų kongresas. Tai jau ne pirmas kartas, kai įvairių sričių specialistai susitinka ne vien tam, kad pasidalintų patirtimi ar naujomis idėjomis, bet ir norėdami pažvelgti į savo darbo lauką Evangelijos šviesoje. „Learning fraternity“ - taip pavadintas susitikimas gvildeno itin aktualią globalaus pasaulio temą – brolystę. Siūlome dabrtinės Fokoliarų judėjimo vadovės mintis, išsakytas per interviu renginio pradžioje. Pasak Jono Pauliaus II, bažnytiniai judėjimai yra Šventosios Dvasios atsakymas į aktualias laikmečio problemas. Todėl neabejojame, kad ši specifinė patirtis gali būti naudinga ir didesniam žmonių skaičiui.

Skaityti daugiau...
 
Ezio Aceti.Lietuva gali tinkamai pasirūpinti savo vaikais

Šiuo metu Lietuvoje apie 10 000 nepilnamečių yra netekę savo tėvų globos. Iš jų apie 4000 gyvena vaikų globos įstaigose, kurių turime 106. Apie pusseptinto tūkstančio vaikų globoja laikini globėjai, o šeimynose auga apie 400. Nerimą kelia faktas, kad kūdikių ir mažamečių iki 3 metų į šeimas patenka dukart mažiau nei į institucijas. Žinant, kokią neigiamą įtaką vaikui daro augimas ne šeimos aplinkoje, daugelis Vakarų valstybių atsisako vaikų gyvenimo globos namuose. Tam kuriamos vaikų globos šeimoje sistemos, kai laikinieji ar nuolatiniai globėjai priima vaiką į savo šeimą.

Skaityti daugiau...
 

Liepos 4 - 7 dienomis Girionyse vyko Marijapolis.

Marijapolyje sulaukėme svečių iš Italijos: daugeliui jau gerai pažįstamo antropologo kun. prof. Amedeo Ferrari OFM Conv. bei sutuoktinių Mariateresa ir Luigi Maffoni, kurie daug metų dirbo tarptautinėje Fokoliarų Judėjimo šeimų mokykloje. Jie dalinosi savo vertinga patirtimi bendruose susibūrimuose, nedidelėse grupėse, asmeniniuose pokalbiuose.

Stovyklos programoje: bendruomeninis dvasingumas, Judėjimo aktualijos, bendravimas su svečiais, pokalbiai mažose grupėse, kūrybinės dirbtuvės, Karaliaus Mindaugo šventė.

Apsižvalgę aplinkui, pastebime daugybę dalykų, kurie atskiria mus vienus nuo kitų. O vis dėlto, stipriai jaučiame savo pašaukimą gyventi vardan pasaulio be atskirties, vardan visuotinės brolystės. Kartu stengėmės gyventi meilės ir vienybės dvasia, būti meilės tiltais, jungiančiais skirtingus žmones, tiltais, visus darančius viena.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 5 iš 8