Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 
Socialinei atskirčiai mažinti - bendrystės ekonomika

pexels.com nuotrauka

Pajamų nelygybė ir bendrystės ekonomika

Teksto autorius doc. dr. Valentinas Bružauskas – ilgametis Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojas, daugelio pedagoginių bei mokslinių ir praktinės paskirties publikacijų autorius, Fokoliarų judėjimo Lietuvoje bičiulis.

Pastaruoju metu Lietuvoje išryškėjo gana didelė pajamų nelygybė. Ji yra viena iš didžiausių Europos Sąjungoje. Tai konstatuota Europos Komisijos ataskaitoje (2018 03 07) Lietuvos būklei apžvelgti. Joje, be kita ko, pateikta tokia išvada: „Nepaisant pastaruoju metu padarytos pažangos, nelygybė ir skurdas tebėra vieni didžiausių ES.“

Kas penktas Lietuvoje patiria skurdą

Su tuo sutinka ir Lietuvos valdžios atstovai bei žinomi šalies ekonomistai bei sociologai. Pasak prof. B. Gruževskio (2018), Lietuva 2015 m. pagal pajamų nelygybę tarp 28 ES šalių užėmė pirmą vietą. GINI koeficiento (0 reiškia visišką lygybę, 100 proc. – absoliučią nelygybę) ES vidurkis buvo 31 proc., o Lietuvoje šis koeficientas sudarė 37,6 proc. Tai, kad pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių ES, nurodyta ir 2017 m. Vyriausybės veiklos ataskaitoje.

Skaityti daugiau...
 
Miunchene – krikščioniškų judėjimų susitikimas „Kartu dėl Europos“

Popiežius Pranciškus pasveikino krikščioniškų judėjimų susitikimą Miunchene „Kartu dėl Europos“, subūrusį žemyno krikščioniškų judėjimų atstovus katalikus, evangelikus, ortodoksus ir protestantus.

Popiežiaus video žinia buvo parodyta susitikimo dalyviams šeštadienio popietę centrinėje Karlsplatz aikštėje. Vertimas - Vatikano radijo:

Skaityti daugiau...
 
Kreipimasis dėl taikos - Sign Up For Peace!

Sign Up For Peace! Taip pavadintas kreipimasis dėl taikos, kurį iniciavo Fokoliarų Judėjimo Jaunimas už suvienytą pasaulį. Jį galite pasirašyti internetinėje peticijų platformoje change.org

Keliami penki reikalavimai tarptautinėms ir nacionalinėms institucijoms, asociacijoms, kultūros veikėjams ir geros valios žmonėms:

• Sumažinti valstybinį finansavimą ginklavimuisi

• Kovoti su nelygybės šaknimis, siekiant įveikti skurdą

• Siekti, kad valdymo modeliai labiau atspindėtų politikos uždavinį tarnauti bendrajam gėriui

• Organizuotu teisėtumu užkirsti kelią nusikalstamumo fenomenui

• Užtikrinti visuotinį pradinį išsilavinimą

Skaityti daugiau...
 
RUN4UNITY 2015

Taikos estafetė, apjuosusi pasaulį... ir Kauną

Gegužės 3 – 10 d. jau ketvirtą kartą vyko pasaulinė bėgimo už taiką ir vienybę estafetė, kurią organizuoja fokoliarų judėjimas. Ši akcija žinoma anglišku pavadinimu Run4unity. Įvairių rasių, tautybių, religijų paaugliai ir jaunimas skirtingose pasaulio vietose bėgo, liudydami savo įsipareigojimą taikai ir vienybei. Šiuose bėgimuose svarbiausia ne greitis ar sportinis interesas, o dalyvių troškimas gyventi Aukso taisykle: ,,Visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite". Estafetė prasidėjo Ramiojo vandenyno Fidžio saloje. Nuo tada estafetės lazdelė buvo perduodama kitoms šalims ir laiko zonoms. Prisijungė 160 miestų iš visų žemynų, nuo Melburno iki Seulo, nuo Oslo iki Barselonos.

Prie šios akcijos gegužės 10 d. prisidėjo ir Lietuvos paaugliai, jaunimas. Šįkart Run4unity vyko Kaune, kur susirinko apie 70 vienybės entuziastų ne tik iš šio miesto, bet ir iš Vilniaus, Lukšių, Marijampolės ir kitų vietovių.

Komandos bėgdamos nuo vieno objekto iki kito, aplankė įvairias šventoves Kauno senamiestyje. Lankydami žydų sinagogą, musulmonų mečetę, katalikų, liuteronų ir stačiatikių bažnyčias ir iš arčiau susipažinę su kiekvienos bendruomenės nariu, Run4unity dalyviai realiai išgyveno bendrystę, paremtą Aukso taisykle. Daugelis buvo sužavėti, kad iš pirmo žvilgsnio tokie skirtingi žmonės iš tikrųjų turi daugiau bendro negu buvo galima įsivaizduoti. Renginys visiems paliko neišdildomų įspūdžių ir troškimą bendrauti ateityje.

Skaityti daugiau...
 
Religijų dealogas: pradėkime nuo žmogaus, ne nuo jo tikėjimo

Fokoliarų judėjimo prezidentės Marijos Voce pareiškimas, paskelbtas sausio 17 d.
dėl žudynių Paryžiuje, Nigerijoje ir Pakistane

Po žudynių Paryžiuje, Nigerijoje ir Pakistane mes keliame klausimą, ar būtinas dialogas tarp skirtingų religijų ir kultūrų žmonių. Leisiu sau pakeisti klausimą: ar įmanoma gyventi be dialogo jau tokiame globalizuotame pasaulyje? Planetoje, kur prie didėjančių srautų savanoriškai darbo ieškančių migrantų prisideda ištisos tautos, priverstos bėgti nuo persekiojimų įvairiuose pasaulio kampeliuose. Su šaknimis išrauti iš savo pasaulio ir savo ateities, jie priversti sugyventi su kitų kultūrų, tautų, religijų ir pasaulėžiūrų žmonėmis.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 8