Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 
Šviesa, šviečianti jaunimui

Palaimintąja paskelbta italė mergina, mirusi nuo kaulų vėžio. Su džiaugsmu priimdama kryžių, parodo daugeliui įmanomą šventumo kelią.

Neseniai privačioje audiencijoje su Benedikto XVI susitikusi Marija Voce (Emmaus), Fokoliarų Judėjimo prezidentė, tarp kita ko su Popiežiumi kalbėjo ir apie Chiarą Lucę Badano (Kjarą Liučę Badano), devyniolikmetę iš Ligurijos (Italija), kuri rugsėjo 25 d. Romoje buvo paskelbta palaimintąja. „Šiuo metu itin reikalingi tokie normalaus gyvenimo liudytojai, kurie tapo šventais kasdienybėje“, – sakė jai popiežius Ratzingeris.

„Mane giliai palietė šis teiginys, – pasakoja Marija Voce, – tiek, kad jam pasakiau: ‚Kažin, gal tai galėtų būti artėjančių Pasaulio Jaunimo dienų žinia?‘, į ką jis atsiliepė kartodamas: ‚taip, taip!‘ Ir koks buvo mano džiaugsmas, kai, skaitydama pranešimą, kuriuo Benediktas XVI kreipiasi į jaunimą, kviesdamas susitikti Madride 2011 metais, pajutau darnų sąskambį tarp jo žodžių ir Chiaros Luce gyvenimo!“

Skaityti daugiau...
 
Chiaros Lubich mirties metinių minėjimas

Chiaros trečiųjų mirties metinių proga, kovo 12 d. buvo aukojamos šv. Mišios Vilniuje Bernardinų bažnyčioje ir Kaune Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje.
Tiek Vilniuje, tiek Kaune po šv. Mišių buvo pristatoma nauja lietuvių kalba išleista Chiaros knyga „Akimirkos paslaptis“.

 
Knygų mugė

Vasario 18 d, penktadieni, 15 val. Konferencijų salėje 5.3 „Bernardinai.lt“ pakvietė į diskusiją „Krikščionybė – kaip kontrkultūrinis fenomenas“. Renginio vedėjas – Andrius Navickas, dalyviai: kun. Arūnas Peškaitis OFM, poetas Antanas Šimkus, Fokoliarų judėjimo atstovas Nico Tros. Šia proga buvo plačiau pristatoma ir naujausia Chiaros Lubich knyga „Akimirkos paslaptis“.
(Bernardinai.lt, 2011)

 
Nauja Chiaros Lubich knyga

Knygos virselis Chiaros Lubich „Akimirkos paslaptis. Mintys apie gyvenimą dabartimi“.

Ši knyga yra Chiaros Lubich (1920–2008) minčių apie dabartinę akimirką antologija. Gyvenimo dabartimi tema dažnai sutinkama krikščionybės ir didžiųjų religijų raštuose, filosofijos tekstuose ir liaudies išminties lobyne, pabrėžiant, kad siekis išgyventi dabartinę akimirką – rodos tokią trumpą ir nereikšmingą – atveria pilnatvės sklidino gyvenimo paslaptį.
Šioje knygoje surinkti Chiaros Lubich pamąstymai ir patarimai naudingi tiems, kurie, besigrumdami su gyvenimo negandomis, jaučia poreikį „sustabdyti laiką“, padaryti savotišką egzistencinę „pauzę“, kad vėl atrastų save ir savo gyvenimo kelią.

Skaityti daugiau...
 
Nico Tros. Kokios vienybės meldžiame?

Maldos savaitė

Maldos už krikščionių vienybę savaitės tradicija yra senesnė nei 100 metų. Ji – ir laiko ženklas: po daugybės priešiškumo amžių santykiai tarp krikščionių Bažnyčių keičiasi. Įvairūs minėjimai bei susitikimai daugelyje pažadino suvokimą, kad nesantaika tarp mūsų, krikščionių, neša blogą žinią.

Bet ar žinome, kokia bus mūsų, krikščionių, vienybė, kurios meldžiame?

 

Galbūt verta pamąstyti šia tema, kuri, kaip visi žinome ar nujaučiame, yra labai svarbi.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 8 iš 9