Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 

Evangelijoje teigiama, kad didžiausia meilė – gyvybę už draugus atiduoti. Jėzus yra mūsų draugas, kuris atskleidžia, jog draugystė, visų pirma, yra meilė. Bet, ar tik tai?

Ką reiškia būti draugu pagal Jėzaus pavyzdį? Kaip galime draugauti, mylėdami vienas kitą?

Skaityti daugiau...
 
Gyvenimo Žodis

Fokoliarų Judėjimas kilo iš gyvenimo Dievo Žodžiu, nušvitusiu visiškai naujai Antrojo Pasaulinio karo metu. Žodžiai, kuriuos daugelis ir anksčiau buvo girdėję tūkstančius kartų, įgijo – ne be ypatingos Dievo dovanos dėka – niekada anksčiau nepatirtą realumą ir jėgą. Vieno žodžio įgyvendinimas praktikoje padėjo geriau suprasti kitus žodžius, o pastangos įgyvendinti vieną po kito – pradžioje kas savaitę, vėliau kas mėnesį – sužadino grandininę reakciją, kuri šiuo metu pasiekė visas pasaulio šalis.

Kas mėnesį yra publikuojama viena Šventojo Rašto frazė su komentaru, padedančiu lengviau ją pritaikyti kasdieniame gyvenime. Spausdinamas, transliuojamas per radiją, televiziją ir internetą, Gyvenimo žodis pasiekia keletą milijonų žmonių. Gyvendami šiuo žodžiu žmonės tarsi sudaro pasaulinio masto tinklą ir – dažnai tyloje – perkeičia savo gyvenamąją aplinką, siekdami galutinio tikslo – visuotinės brolystės.

„Viešpats yra mano Ganytojas, – man nieko netrūksta” (Ps 23,1).

23 psalmė yra viena žinomiausių ir mėgstamiausių. Tai – pasitikėjimo giesmė ir kartu džiaugsmingas tikėjimo išpažinimas. Tas, kuris meldžiasi, tai daro, kaip priklausantis Izraelio tautai, kuriai Viešpats per pranašus pažadėjo būti jos Ganytoju.

Skaityti daugiau...
 
Parama

Mielieji,

nuoširdžiai dėkojame visiems, praėjusiais metais parėmusiems Judėjimą savo pajamų mokesčiu. Labai tikimės ir šiais metais Jūsų palaikymo ir paramos. Tad maloniai prašome skirti Fokoliarų Judėjimo reikmėms 1,2 % savo pajamų mokesčio, sumokėto praėjusiais metais.

Teikti paramą galima elektroniniu būdu per VMI elektroninę deklaravimo sistemą (EDS)

https://bit.ly/3kIZ0iK

- Įėjus į savo VMI EDS puslapį, kairėje spausti „Pildyti formą“

- Tuomet prie FILTRO „Formos kodas“ įvesti FR0512

- Eilutėje spausti „gaublį“ arba kitaip „Forma elektroniniam pildymui“

- Paiešką vykdyti įvedant „Fokoliarų judėjimas Lietuvoje“ arba kodą 192064511

 

Nuoširdžiai dėkojame!

Jūsų  fokoliarai

 
Gyvenimo Žodžio komentaras

„Jei iškeltume absurdišką hipotezę, jog visos pasaulio Evangelijos galėtų būti sunaikintos, mes norėtume taip gyventi, kad savo gyvenimu iš naujo parašytume Evangeliją“. Toks reiklus įsitikinimas lydėjo gyvenimą tų, kurie įvairiais būdais prisiartino prie Fokoliarų Judėjimo nuo pat jo ištakų, kai per Antrąjį pasaulinį karą „griuvo viskas“. Su ypatingu dėmesiu buvo gyvenama vienu Evangelijos žodžiu po kito. Tai buvo „drabužis“, kuriuo vos pabudus apsirengiama. Jis buvo nešiojamas širdyje ir įgyvendinamas kur ir kada tik įmanoma.

Chiara Lubich tai liudijo begalę kartų, pasakodama patrauklias istorijas apie iš to kylančius vaisius, atradimus, poveikį. Atskirų žmonių ar grupių atsivertimus, kurių ji nebijojo vadinti „revoliucijomis“.

Skaityti daugiau...
 
Fokoliarų Judėjimui 80 metų

Popiežius Pranciškus fokoliarams: bažnytinė branda, ištikimybė charizmai, įsipareigojimas taikai.

2023 m. gruodžio 7 d. rytą popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė Fokoliarų judėjimo prezidentę Margaret Karram ir koprezidentą t. Jesús Morán kartu su Fokoliarų tarybos nariais ir įvairių teritorinių regionų vadovais 80-ųjų judėjimo įkūrimo metinių proga. Pateikiame kalbą, kurią popiežius jiems pasakė per audienciją.

Brangūs broliai ir seserys, sveiki atvykę!

Sveikinu kardinolą Farrelį, jūsų prezidentę daktarę Margaret Karram, koprezidentą kun. Jesús Morán, Generalinės tarybos narius, teritorinių regionų delegatus ir jus visus. Esu jums dėkingas, kad atvykote švęsdami Fokoliarų judėjimo, dar vadinamo Marijos Veikimu, įkūrimo 80-ąsias metines. Ačiū jums!

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 9